Cześć 🙂

a oto ja w doborowym towarzystwie

Mam na imię Paweł i lubię fotografować 🙂 Cała moja przygoda z aparatem zaczęła się dawno, bardzo dawno temu od zakupu aparatu kompaktowego firmy HP i co dziwne ten wynalazek nie zniechęcił mnie do dalszego fotografowania. Następnie przyszła kolej na Olympusa C-5060, jednak dopiero przygoda z marką Canon i modelem 300D spowodowała u mnie wzrost zainteresowania fotografią. Obiektyw 50 mm f1.8, a następnie Sigma 10-20 spowodowały, że naciskanie spustu migawki skutkowało coraz ciekawszymi rezultatami.

Po pewnym czasie nastąpiła zadyszka… . Zabieranie ze sobą ciężkiego sprzętu – lustrzanki z zestawem kilku obiektywów spowodowało, że wiele razy rezygnowałem z fotografowania zupełnie. Hobby, które zaczęło się wiele lat temu pozostało u mnie gdzieś z tyłu głowy wobec czego zdecydowałem się na „złoty środek”, którym miał okazać się kompakt FujiFilm X10. Mały, lekki, z nie najgorszymi parametrami chciałem, aby skutkowało to posiadaniem aparatu zawsze pod ręką. Zabierałem go ze sobą na wakacje, wycieczki, generalnie w wielu sytuacjach starałem się mieć go przy sobie, ale po pewnym czasie zaczęło mi jednak czegoś brakować.

Historia w moim przypadku zatoczyła koło, bowiem w 2017 wróciłem do marki Canon. Teraz pomimo konieczności zapewnienia w plecaku dodatkowego miejsca na akcesoria w postaci obiektywów, filtrów, statywu i tym podobnych przyborów, jednak poszerzyło to znacznie możliwości uzyskania efektów, które pojawiają się w głowie podczas fotografowania. Z racji codziennych obowiązków niejednokrotnie pojawia się u mnie trudność z dłuższymi / dalszymi wyjazdami fotograficznymi, a to z kolei skutkuje częstszym fotografowaniem mojej najbliższej okolicy. Zagórze, Chrzanów, pobliskie miejscowości, mijane każdego dnia te same widoki wydają się być często zwyczajne i oklepane, jednak wystarczy spojżeć na te miejsca w odpowiedniej porze z odpowiednim światłem, a jeśli dodatkowo jeszcze jakimś cudem wpadnie mi pomysł na pokazanie tego miejsca w lekko odmienny sposób, to nijaka okolica może stać się niezwykła i piękna.